Фахівці України працюють над вдосконаленням системи збору даних по ідентифікації сільськогосподарських культур

Будувати майбутнє сьогодні, сприяючи розвитку ІТ технологій, вдосконаленню алгоритмів машинного навчання, можливо шляхом існуючих фундаментальних знань у національному науковому середовищі.

І вкотре це демонструють фахівці-науковці та експерти Асоціації «Українське ґрунтове партнерство» підхопивши естафету вдосконалення засобів дистанційного моніторингу. Спільно із фахівцями голландської технологічної компанії національні експерти, представники Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Національної академії аграрних наук України та Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України працюють над вдосконаленням системи збору даних по ідентифікації сільськогосподарських культур та водно-болотних угідь в рамках проєкту Світового Банку.

Здавалося прості завдання: ідентифікувати сільськогосподарські культури на полі та зібрати зразки у великому обсязі, – вимагають комплексних рішень і сумісних зусиль фахівців у області агрономії, картографуванні, аналізу великих масивів даних та машинного навчання. На базі Асоціації «Українське ґрунтове партнерство» вдалося поєднати всіх фахівців і створити робочі групи у всіх агрокліматичних зонах країни.

Попереду ще місяць польових виїздів на сільськогосподарські об’єкти. А паралельно із тим, фахові експерти розробляють методологію ідентифікації та мапування водно-болотних угідь різних типів. Такі роботи виконуються чи не вперше і потребують глибоких наукових знань та міжнародних вимог до класифікації водно-болотних угідь.

Водно-болотні угіддя – ключові об’єкти в адаптації та подоланні кліматичних змін, особливо для країн з дефіцитом водних ресурсів, до яких відноситься Україна. Саме тому збереження їх у пріоритеті держави. А збереження не можливе без якісного спостереження та моніторингу. Так само неможливе і формування продовольчої безпеки без точних даних про структуру виробництва сільськогосподарських культур.

Тож, якщо раптом ви зустрінете посеред лісу, луки або на краю поля людину з телефоном чи планшетом, то можливо це саме той випадок, коли вона робить фото заради нашого майбутнього.

Світлини надані фахівцями філій Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»