450 водно-болотних обєктів; 7000 зразків польових культур

ЗАЛУЧЕНО ДО ПРОЄКТУ: 3 науково-дослідні установи та 19 екіпажів у складі яких працювали профільні експерти що спромоглись зібрати дані з усіх доступних регіонів заради вдосконалення супутникового моніторингу

  Асоціація «Українське Ґрунтове Партнерство» за контрактом з голландською технологічною компанією «NEO.BV» завершили збір польових зразків з метою вдосконалення алгоритмів машиного навчання в дистанційних методах зондування земної поверхні у рамках виконання проєкту Світового Банку. В ході роботи було зібрано 7000 тисяч польових зразків, за 12 різними сільськогосподарськими культруами включаючі садові та бахчові у 9 різних областях України. В роботі було задіяно 7 польових екіпажів представленими агрономами та команда аналітиків баз даних для первинної обробки польових даних. Унікальність даної бази даних сільськогосподарських культур не лише у кількості зібраних видів але і точності їх ідентифікації та розміщені, адже вона дає можливість включати у роботу аглоритмів додаткові не-прямі агро-кліматичні ознаки при розпізнаванні сільскогосподарських культур.

Надзвичайно не простою виявилася робота по збору та ідентифікації 450 зразків восьми різних типів водно-болотних угідь. До виконання цього завдання були залучені представники Інституту водних проблем та меліорації НААН Укарїни, лісівники та органи місцевого самоврядування. Протягом місяця фахівці продовжували квест з пошуку та мапуваня боліт, безлісних маршів та інших обєктів. Особлива подяка колегам із Українського Товариства Охорони Птахів що сумісно із партнером Союз охорони природи і біорізноманіття Німеччини (NABU) та за підтримки VGP Foundation   що реалізують проект по Відновленню боліт Національного природного парку «Зачарований край»  за їх готовність до співпраці й консультації.

Виконана робота на крок наближає нашу країну до вдосконалення супутникового моніторингу що у свою чергу дозволить формувати достовірну статистику по культурам, прогнозувати врожайність та завчасно виявляти екологічно чутливі об’єкти та порушення зонування.

 Хід роботи та учасники проєкту детально описані у попередній публікації за посиланням -Фахівці України працюють над вдосконаленням системи збору даних по ідентифікації сільськогосподарських культур